FAYDALI BİLGİLER
Faydalı Bilgiler

Sitenin yaşamasına izin verin.

“Hükümetten emekliye zam müjdesi: İşçi ve Bağ-Kur emekli aylıklarına enflasyon doğrultusunda bu ay yüzde 1,83 zam yapılacak.”

Tam ne güzel haber diye düşünürken, gözünüz tarihe ilişiyor. Ana sayfada gördüğünüz haberin siteye eklenme tarihi 6 ay öncesine ait. Ne hissedeceğinizi düşünün. O sitede ne yazarsa yazsın hiçbir değeri kalmadı artık, değil mi? Kesinlikle haklısınız. Çözüm basit, sürekli yeni haberler girip sitenin yaşamasına izin vermeniz gerekiyor. Başlangıç seviyesinde bir site için günde 20 haber yeterli olacaktır. Ancak bu sayıyı az görüp de sakın hafife almayın, her gün 20 yeni haber ciddi bir çaba gerektirmektedir.

Sırası gelmişken belirtmekte fayda var. “20 tane haber ne ki? Başka sitelerden kopyalar, yapıştırırım." mı dediniz? O halde, her ne şekilde olursa olsun, başka sitelerden haber, resim veya video almanın suç olduğunu, ciddi yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi de aklınızın bir köşesinde bulundurun. “Haberin altına kaynak gösterirsen sorun olmaz” gibi uydurma tavsiyelere de sakın inanmayın.